Сили РФ атакували Україну понад 300 дронами та ракетами, постраждали 10 областей – Зеленський
Російські війська вночі застосували проти України 300 ударних дронів та понад 30 ракет різних типів, через атаку постраждали 10 областей, повідомив президент України Володимир Зеленський.
Йдеться про Донецьку, Кіровоградську, Дніпровську, Сумську, Херсонську, Волинську, Запорізьку, Миколаївську, Одеську та Житомирську області. Тривають рятувальні роботи після атаки.
«В Сумах пошкодили критичну інфраструктуру – без електропостачання залишилося декілька тисяч сімей. Комбіновані удари були по Шостці. В Одесі пошкоджений житловий будинок. Шість людей поранено, і серед них – дитина. На жаль, одна людина загинула. Били ракетами і дронами по Павлограду. Пошкодили житловий будинок, важливу інфраструктуру», – написав він у телеграмі.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Російські дрони майже протягом чотирьох годин атакували Шостку – Григоров
Російські ударні дрони майже протягом чотирьох годин атакували Шостку на Сумщині, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Григоров.
За його словами, внаслідок атаки зруйновані об’єкти цивільної інфраструктури, є пошкодження у житловому секторі.
Попередньо, постраждалих немає.
В останні дні російські війська посилили свої атаки Шостки на Сумщині.
На Херсонщині троє волонтерів підірвались на російській міні – ОВА
У Велетенському на Херсонщині вчора ввечері троє волонтерів підірвались на російській міні, повідомляє у телеграмі обласна військова адміністрація.
«Авто, в якому вони перебували, наїхав на вибуховий пристрій. Чоловіки, 30, 32 та 57 років, дістали мінно-вибухові травми та контузії», – йдеться у повідомленні.
За даними ОВА, стан потерпілих – легкий, медики призначили їм амбулаторне лікування.
Рятувальники нагадують, що міни та вибухонебезпечні предмети досі залишаються на полях, у лісосмугах і навіть уздовж доріг. ДСНС закликає уникати підозрілих місць, не торкатися незнайомих речей і не ходити в ліси, на поля, до річок, особливо поблизу зон бойових дій.
На початку квітня Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомила, що з лютого 2022 року через вибухонебезпечні предмети в Україні загинули 336 людей, з них 18 дітей. Поранень зазнали 825 людей, з них 92 дитини. За даними рятувальників, близько 139 тисяч квадратних кілометрів (23% від загальної площі України) є потенційно небезпечними.
У лютому Мінекономіки повідомило, що потреби України в розмінуванні територій, які зазнали впливу війни, становлять 29,8 мільярда доларів
За добу війни РФ втратила 1120 солдатів – Генштаб ЗСУ
Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 1 040 950 своїх військових, зокрема 1120 – за останню добу, такі дані станом на ранок 19 липня наводить Генштаб ЗСУ.
Українське командування також оприлюднило свої дані про втрати Москвою військової техніки:
- танки – 11 032
- бойові броньовані машини – 23 005 (+7 одиниці за минулу добу)
- артилерійські системи – 30 531 (+46)
- РСЗВ – 1442 (+1)
- засоби ППО – 1198 (+1)
- літаки – 421
- гелікоптери – 340
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 46712 (+163)
- крилаті ракети – 3492 (+1)
- кораблі/катери – 28
- підводні човни – 1
- автомобільна техніка та автоцистерни – 55 606 (+112)
- спеціальна техніка – 3932
На початку липня російське видання Meduza повідомило, що Федеральна служба державної статистики Росії (Росстат) припинила звітувати про кількість смертей у Росії. Американський Інститут дослідження війни, аналізуючи цю новину, припустив, що цей крок є частиною зусиль Кремля із приховання втрат Росії від війни в Україні.
Раніше ISW оцінював, що Росстат приховує дані про населення, намагаючись приховати демографічні проблеми Росії, а виключення демографічних даних у звітах Росстату, ймовірно, також має на меті приховати високі показники втрат особового складу російських військових.
Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих.
Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.
Британська розвідка з посиланням на підрахунки Генштабу ЗСУ припустила, що Росія цього року, ймовірно, втратила приблизно 236 тисяч убитими і пораненими у війні проти України. Розвідка зауважує, середньодобовий показник у червні був найнижчим з квітня 2024 року.
«У попередні роки конфлікту спостерігалося помірне зниження рівня російських втрат з настанням літа, причому покращення погоди, ймовірно, сприяло підвищенню рівня виживання. Помірне зниження рівня російських втрат відбулося в той самий час, коли російські атаки по всій лінії фронту продовжуються на високому рівні, а Росія здійснює стійке просування на Донбасі», – йдеться у повідомленні.
ОВА: в Одесі через нічну атаку РФ загинула людина, є постраждалі
В Одесі через нічну атаку РФ загинула людина, ще троє – постраждали, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер.
«Триває ліквідація наслідків масованої ворожої атаки. Попередньо відомо про одну загиблу людину та, щонайменше, трьох постраждалих», – написав він у телеграмі.
За даними місцевої влади, вночі сили РФ масовано атакували Одесу ударними безпілотниками, є пошкодження багатоквартирних житлових будинків.
У ДСНС уточнюють, що внаслідок атаки спалахнула пожежа з 6 по 9 поверхи 9-поверхового житлового будинку – пожежу ліквідували, врятували п’ять людей, але одна жінка загинула.
Павлоград вночі зазнав масованої атаки ракетами та безпілотниками, виникли пожежі – Лисак
Павлоград на Дніпропетровщині вночі зазнав наймасованішої атаки ракетами та безпілотниками, виникли пожежі, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
«Пекельні ніч та ранок для Павлограда. Наймасованіша атака на місто. Вибух за вибухом. Російські терористи цілили ракетами та безпілотниками. Понівечені пожежна частина, промислові підприємства, п’ятиповерхівка. Виникли займання», – написав він у телеграмі.
Інформація уточнюється.
За даними Лисака, вчора ввечері сили РФ спрямували на область ракети – внаслідок атаки у Дніпрі та районі сталися пожежі.
По Нікопольщині російські війська поцілили FPV-дронами та артилерією – пошкоджений мікроавтобус,через атаку на Марганецьку громаду, яка сталася вчора надвечір, постраждав 57-річний чоловік, додав Лисак.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Сирський: диверсанти РФ намагалися прорватися в Покровськ, але їх знищили
Група диверсантів РФ 18 липня намагалася зайти в Покровськ Донецької області, але ЗСУ їх ліквідували, повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
За словами генерала, він доповів президенту України Володимиру Зеленському про оперативну ситуацію на фронті – головна увага була зосереджена на Покровському та Новопавлівському напрямкам.
«Противник продовжує застосовувати тактику малих піхотних груп, але він безсилий у спробах завоювати Покровськ. Сьогодні до міста намагалася пробитися ворожа ДРГ, але була викрита та знищена українськими захисниками. Наш Покровськ продовжує стійко тримати оборону», – наголосив Сирський.
Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.
Проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії у травні повідомляв, що Росія на Донбасі активізувала наступ одразу на кількох напрямках, прагнучи оточити Костянтинівку – важливий залізничний вузол й опорний пункт української оборони.
Україна навряд чи зможе вcтупити до Євросоюзу до 2034 року – Мерц
Україна навряд чи зможе вcтупити до Євросоюзу до 2034 року, зазначив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц після зустрічі з президентом Румунії Нікушором Даном у Берліні.
За його словами, «вступ навряд чи відбудеться на етапі, який вплине на середньострокові фінансові плани блоку, розраховані до 2034 року».
«Для нас абсолютним пріоритетом є, перш за все, зробити все можливе, щоб припинити цю війну», – акцентував Мерц.
Канцлер наголосив, що відбудова України триватиме кілька років.
«Потім ми поговоримо про відбудову України... але це займе кілька років... Це, ймовірно, навіть не вплине на поточні середньострокові фінансові перспективи ЄС», – сказав канцлер.
Раніше президентка Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала початок переговорів із Україною, вказавши на важливість подальшої сильної підтримки України, в тому числі майбутнього членства.
Прогрес України на шляху до ЄС, зокрема відкриття першого переговорного кластера «Основи», блокує Угорщина. Саміт лідерів Євросоюзу 26 червня не змінив цієї ситуації.
Прем’єр Угорщини Віктор Орбан, який раніше висловлював претензії до України через недостатній, як він вважав, захист нацменшин, зокрема угорської, нині пояснює це тим, що країна – у стані війни.
Росія вдарила дронами по селу на Харківщині: загорілись будівлі та суха трава – ДСНС
Російські військові 18 липня атакували дронами село Федорівка в Куп’янському районі Харківської області, йдеться у повідомленні Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
«У селі Федорівка Куп’янського району внаслідок удару БпЛА загорілися три господарчі споруди та суха трава. Площа пожежі понад 200 кв.м», – зазначили рятувальники.
За даними ДСНС, російські військові намагалися повторно атакувати село дронами.
«Попри повторні атаки, пожежники оперативно загасили полум’я та не дали пожежі поширитися на житлові будинки. Обійшлося без жертв та постраждалих», – підсумували у ДСНС.
Росія щоденно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакує міста і села України.
Кремль заперечує, що російська армія завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі, убиває і калічить цивільних, руйнує лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації вказують на цілеспрямований характер ударів і кваліфікують їх як воєнні злочини РФ у повномасштабній війні проти України.
Сирський розповів, скільки військових втрачає Росія в Україні щодоби
Від початку 2025 року Росія втрачає на фронті у середньому 1251 військовослужбовця щодоби, повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський, оприлюднивши у фейсбуці відповідне відео.
«Боротьба триває! Слава Україні» – наголосив Сирський.
На початку липня російське видання Meduza повідомило, що Федеральна служба державної статистики Росії (Росстат) припинила звітувати про кількість смертей у Росії. Американський Інститут дослідження війни, аналізуючи цю новину, припустив, що цей крок є частиною зусиль Кремля із приховання втрат Росії від війни в Україні.
Раніше ISW оцінював, що Росстат приховує дані про населення, намагаючись приховати демографічні проблеми Росії, а виключення демографічних даних у звітах Росстату, ймовірно, також має на меті приховати високі показники втрат особового складу російських військових.
Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих.
Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.
Британська розвідка з посиланням на підрахунки Генштабу ЗСУ припустила, що Росія цього року, ймовірно, втратила приблизно 236 тисяч убитими і пораненими у війні проти України. Розвідка зауважує, середньодобовий показник у червні був найнижчим з квітня 2024 року.
«У попередні роки конфлікту спостерігалося помірне зниження рівня російських втрат з настанням літа, причому покращення погоди, ймовірно, сприяло підвищенню рівня виживання. Помірне зниження рівня російських втрат відбулося в той самий час, коли російські атаки по всій лінії фронту продовжуються на високому рівні, а Росія здійснює стійке просування на Донбасі», – йдеться у повідомленні.
Ердоган під час розмови з Путіним запропонував прийняти у Стамбулі третій раунд переговорів між Україною і РФ
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з лідером РФ Володимиром Путіним, йдеться у повідомленні канцелярії турецького лідера в соцмережі X.
Відомо, що сторони обговорювали можливість нової зустрічі делегацій України та РФ у Стамбулі.
«Ердоган наголосив на важливості початку третього раунду переговорів між Росією і Україною і повідомив, що Туреччина готова й надалі приймати у себе зустрічі в Стамбулі, коли сторони визначать відповідні дати», – уточнили в канцелярії президента Туреччини.
Крім того, Ердоган і Путін обговорили питання двосторонніх відносин між Туреччиною і Росією, а також регіональні та глобальні проблеми. Зокрема, турецький лідер назвав зіткнення в сирійському регіоні Сувейда «загрозою для всього регіону». Також він наголосив на важливості того, щоб Ізраїль «не порушував суверенітет Сирії».
«Туреччина хоче забезпечити стабільність і безпеку в Сирії, а також швидко відновити країну», – зазначив Ердоган.
У Кремлі також підтвердили розмову Путіна з Ердоганом і заявили, що президент РФ «підтвердив принциповий настрій на пошук політико-дипломатичного врегулювання конфлікту та подякував Ердогану за готовність і надалі сприяти проведенню прямих російсько-українських переговорів на стамбульському майданчику».
На переговорах у Стамбулі 2 червня Україна запропонувала російській стороні провести зустріч лідерів до кінця червня. Москва відкинула цю пропозицію.
19 червня російський президент Володимир Путін заявив про готовність зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським, але знову заявив про нібито його нелегітимність.
У травні Путін запропонував поновити «прямі переговори» з Україною. Президент України Володимир Зеленський запропонував особисту зустріч у Стамбулі. А Трамп, який тоді перебував на Близькому Сході, заявив, що сам міг би приїхати до Стамбула, якби там зустрілися лідери Росії й України.
Однак Путін відправив у Стамбул російську делегацію, а сам не поїхав.
Обшуки у справі Шабуніна: що ДБР шукало у квартирі матері загиблого «Джуса»?
В рамках справи Віталія Шабуніна слідчі ДБР провели обшуки у харківській квартирі Героя України, загиблого льотчика Андрія «Джуса» Пільщикова. Мати Андрія Лілія Авер'янова назвала роботу ДБР «брудною і незаконною». З її слів, слідчі прийшли у квартиру, коли вдома нікого не було і планували ламати двері.
А в ДБР сказали, що «діяли виключно в межах закону та з повагою до памʼяті загиблих Героїв».
Більше подробиць обшуку та що саме могли шукати у квартирі, Лілія Авер'янова погодилася розповісти у програмі Радіо Свобода «Свобода.Live».
Рустем Умєров, який ще два дні тому обіймав посаду міністра оборони України, був призначений секретарем РНБО. Його називали головним кандидатом на посаду посла України у США, але чи не в останній момент президент України Володимир Зеленський запропонував цю роботу Ользі Стефанішиній. Як сприймати це призначення - покарання, вигнання чи підвищення?
Про це дивіться у програмі «Свобода Live» на@Радіо Свобода:
ОВА: російські військові атакували Херсон, двоє постраждалих
У Херсоні внаслідок скидання вибухівки з російського дрона зазнали поранень місцеві жителі, йдеться в повідомленні обласної військової адміністрації (ОВА).
За даними відомства, атака РФ відбулась близько 17:00 п’ятниці.
«64-річний чоловік дістав мінно-вибухову травму й уламкове поранення руки. Наразі чоловік перебуває в лікарні, медики його дообстежують», – повідомили в ОВА.
Згодом у пресслужбі уточнили, що стало відомо про ще одну потерпілу – жінку віком 47 років.
«У неї діагностовано контузію, вибухову та черепно-мозкову травми. Бригада швидкої допомоги надала постраждалій допомогу на місці. Від госпіталізації жінка відмовилася», – підсумували в ОВА.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
У частині Сум зникло світло внаслідок російського удару – обленерго
У частині міста Суми зникло світло внаслідок російського удару, йдеться у повідомленні АТ «Сумиобленерго».
«Шановні споживачі електроенергії! У кого зникло світло в м. Суми – це через удар армією РФ по місту. З метою безпеки не розголошуємо деталей і наслідків, щоб не коригувати подальші дії ворога», – зазначили у компанії.
Енергетики наголосили, що працюють у посиленому режимі над відновленням розподілу електроенергії.
Раніше стало відомо, що 18 липня сили РФ атакували Сумську громаду безпілотниками.
«Сьогодні (18 липня – ред.) росіяни знову атакували Сумську громаду. Близько 13:00 та повторно через годину ворог застосував ударні БпЛА по цивільній інфраструктурі. ️Внаслідок одного з ударів постраждали троє мирних мешканців», – йдеться у повідомленні міської військової адміністрації (МВА).
За даними місцевої влади, постраждалих госпіталізували, їм надається необхідна допомога.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Генштаб ЗСУ: на фронті від початку доби відбулось 78 бойових зіткнень
Від початку доби 18 липня на фронті відбулось 78 бойових зіткнень між Силами оборони України і російськими військовими, йдеться в оперативному зведенні Генерального штабу ЗСУ.
За даними військових, на Північно-Слобожанському і Курському напрямках відбулося 23 атаки РФ, чотири боєзіткнення тривають. Авіація завдала вісім ударів, скинувши 12 керованих авіаційних бомб. Крім того, сили РФ здійснили 131 артилерійський обстріл позицій українських військ та населених пунктів, йдеться у зведенні.
У ЗСУ кажуть, що на Куп’янському напрямку триває атака РФ в районі Степової Новоселівки.
«На Лиманському напрямку загарбницька армія здійснила вісім атак у районах Коровйового Яру, Карпівки, Колодязів, Шандриголового та Торського. Два боєзіткнення тривають», – зазначили у Генштабі.
Також відомо, що на Покровському напрямку сили РФ здійснили 28 спроб потіснити українських військових у районах Полтавки, Володимирівки, Новоекономічного, Лисівки, Мирнограда, Покровська, Звірового, Котлиного, Молодецького, Удачного, Горіхового, Олексіївки. Сили оборони стримують натиск та вже відбили 24 атаки.
Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.
Проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії у травні повідомляв, що Росія на Донбасі активізувала наступ одразу на кількох напрямках, прагнучи оточити Костянтинівку – важливий залізничний вузол й опорний пункт української оборони.
З окупованої території повернули групу українських підлітків – Єрмак
З окупованої території вдалось повернути ще одну групу українських дітей, повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.
«У межах ініціативи президента України (Володимира Зеленського – ред.) Bring Kids Back UA вдалося врятувати ще одну групу підлітків із тимчасово окупованих територій. Ці діти стали мішенню російських спецслужб через відмову дотримуватися нав’язаних окупантами правил», – розповів він.
Єрмак повідомив, що їх переслідували, обшукували, допитували, катували. Один із хлопців зазнав тиску лише через те, що не хотів навчатися у російській школі.
Найменшій із врятованих лише три роки – вона зазнавала знущань через українську мову, через що почала заїкатися й зараз потребує допомоги фахівців, уточнив голова ОП.
«Зараз усі ці діти у безпеці. Вдячний команді Save Ukraine за професійну роботу та допомогу у порятунку дітей. Виконуємо завдання президента – повернути всіх дітей», – додав він.
За офіційними даними України, за час повномасштабної війни в Росії та на окупованих територіях опинилися понад 20 тисяч українських дітей. Водночас уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець припускав, що Росія незаконно вивезла з України близько 150 тисяч дітей, а уповноважена ВР з прав дитини Дар’я Герасимчук називала цифру в «кілька сотень тисяч дітей, тобто десь 200-300 тисяч».
У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт російського президента Володимира Путіна і дитячого омбудсмена РФ Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнних злочинів – насильницьких депортацій і переміщення населення, зокрема дітей, із окупованих територій України.
Російська уповноважена з прав дитини Марії Львової-Бєлової у липні 2023 року заявила, що Росія з початку повномасштабного вторгнення «прийняла» близько 4,8 мільйона жителів України, з них понад 700 тисяч – діти. За її словами, більшість українських дітей нібито приїхали до Росії з батьками чи іншими родичами.
Дані Ради Європи: Україна – серед низки європейських країн з найнижчою щільністю ув’язнених
Україна є серед низки європейських країн з найнижчою щільністю ув’язнених – 54 ув’язнених на 100 наявних місць. Про це свідчить статистика пенітенціарної системи щодо чисельності ув’язнених за 2024 рік, яку оприлюднила Рада Європи.
Серед країн з низькою щільністю ув’язнених також Болгарія (59), Люксембург (62), Естонія (65), Каталонія (Іспанія) (65), Латвія (68), Литва (68), Чорногорія (75).
Переповненість в’язниць залишається критичною проблемою для третини європейських тюремних адміністрацій, згідно з даними, оприлюдненими Радою Європи. Загалом у Європі кількість ув’язнених на 100 наявних місць зросла з 93,5 до 94,9 з 31 січня 2023 року до 31 січня 2024 року зі значними відмінностями між країнами.
У країнах з населенням понад 500 000 людей п’ятнадцять тюремних адміністрацій повідомили, що кількість ув’язнених перевищує кількість наявних місць. Шість тюремних адміністрацій повідомили про значну переповненість: Словенія (134 ув’язнених на 100 місць), Кіпр (132), Франція (124), Італія (118), Румунія (116) і Бельгія (113).
За цими даними, станом на 31 січня 2024 року в 51 тюремному закладі держав-членів Ради Європи перебував 1 021 431 ув’язнений. Країною з найбільшою кількістю ув’язнених була Туреччина (303 705). Натомість в Україні – 44 024 ув’язнених.
Туреччина також є країною з найвищими показниками ув’язнення (356 ув’язнених на 100 000 жителів). Також високі показники має Азербайджан (264), Грузія (261), Молдова (235), Польща (202). В Україні цей показник становив 116 ув’язнених на 100 000 жителів.
У травні минулого року Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №11079-1, який дає дозвіл деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав Збройних сил України.
На той момент міністр юстиції України Денис Малюська у червні припускав, що на першому етапі мобілізації в’язнів Україна добровільно долучитися до армії зголосяться понад 4 тисячі людей. Яка наразі кількість в’язнів, які долучилися до армії, – невідомо.
Удар РФ на Дніпропетровщині: число постраждалих зросло
На Дніпропетровщині зросла кількість постраждалих через російську атаку, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
Раніше було відомо про двох загиблих та вісьмох постраждалих.
«У Кам’янському районі постраждали 11 людей. Всі госпіталізовані. 29-річна жінка – у важкому стані. Решта – середньої тяжкості», – написав він.
Мсцева влада повідомила, що вдень сили РФ дронами завдали удару по Кам’янському районі, загинули двоє людей – чоловік та жінка, ще вісім були поранені.
Також, за даними ОВА, вночі російська армія вдарила безпілотниками по Павлоградському району на Дніпропетровщині – загинув 52-річний чоловік, ще двоє постраждали. Через атаку РФ було пошкоджене транспортне підприємство – виникла пожежа, яку вже загасили.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Влада Луганщини повідомила, який відсоток території області перебуває під російською окупацією
Понад 95% території Луганської області станом на 1 липня 2025 року перебувають під тимчасовою окупацією РФ, повідомила обласна військова адміністрація у відповідь на запит проєкту Радіо Свобода Донбас Реалії.
За даними ОВА, 16 населених пунктів Сіверськодонецького та Сватівського районів Луганщини перебувають в зоні активних бойових дій, території інших населених пунктів області визначені тимчасово окупованими.
Луганська ОВА інформує, що у населених пунктах Красноріченської селищної військової адміністрації Сватівського району, які є в зоні активних бойових дій, залишаються вісім людей. Радіо Свобода, серед іншого, цікавилося даними щодо кількості цивільних на підконтрольній Україні території області.
Також обласна влада повідомляє, що з 24 лютого 2022 року з Луганщини перемістилися 202557 людей, з них понад 41 тисяча – діти, майже 10 тисяч – люди з інвалідністю та понад 38 тисяч – це пенсіонери.
«На сьогодні в населених пунктах, що перебувають в зоні активних бойових дій майже всі житлові будинки пошкоджені, значна кількість з них зруйнована. Інформація щодо пошкоджених та зруйнованих будівель може бути уточнена після проведення безпекових та стабілізаційних заходів», – йдеться у відповіді на запит.
Раніше Донецька ОВА повідомила Радіо Свобода, що на території Донецької області під російською окупацією перебувають 837 населених пунктів (447 із них – від 2014 року), орієнтовна площа тимчасово окупованої території Донеччини складає 66,7 %.
24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.
Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу». А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.
На частині Луганщини та Донеччини бойові дії розпочалися у 2014 році.
Ось що ракети «Томагавк» можуть зробити для України
Президент США Дональд Трамп, як повідомляється, обмірковує можливість надання Україні ракет «Томагавк». Наразі така передача видається малоймовірною, але якщо Вашингтон таки надасть цю зброю, це може докорінно змінити динаміку бойових дій у війні Росії проти України.